Żylaki powrózka nasiennego Wrocław

- mikroskopowa warikocelektomia

W naszym gabinecie przeprowadzamy procedurę mikroskopowej warikocelektomii u pacjentów, u których występuje rozszerzenie splotów żylnych powrózka nasiennego lub moszny. Wykonujemy ten zabieg za pomocą zaawansowanego mikroskopu operacyjnego firmy ZEISS, który stanowi niewątpliwą przewagę nad innymi technikami leczenia, takimi jak laparoskopowa warikocelektomia, metoda embolizacji lub mikrochirurgiczna procedura z użyciem lup chirurgicznych.

Dolegliwość żylaków powrózka nasiennego jest częściej obserwowana po lewej stronie z powodu niekorzystnego kąta połączenia lewej żyły jądrowej z żyłą nerkową oraz niewydolności zastawek w lewej żyłce jądrowej. Żylaki powrózka nasiennego mogą także występować po stronie prawej, co często związane jest z obecnością guza w przestrzeni zaotrzewnowej. W takim przypadku konieczna jest diagnostyka w celu wykluczenia ewentualnej wtórnej przyczyny żylaków powrózka nasiennego. 

Wielu pacjentów zastanawia się nad tym, czy z żylakami powrózka nasiennego można żyć. Nie warto, ponieważ jeśli żylaki powrózka nasiennego pozostaną nieleczone, mogą prowadzić do zaniku jądra, zakłóceń w produkcji testosteronu, problemów z płodnością oraz utrzymywania się uciążliwych bólów jądra.

Poprawa jakości nasienia

Chirurgiczne zabiegi urologiczne

Poprawa płodności

Zdjęcie mężczyzny

Zapobieganie atrofii jądra oraz spadkowi poziomu testosteronu

Technika wykonania zabiegu

- żylaki powrózka nasiennego Wrocław

Procedurę usuwania żylaków powrózka nasiennego przeprowadzamy za pomocą innowacyjnego mikroskopu operacyjnego ZEISS, który jednoznacznie dominuje nad innymi metodami leczenia, takimi jak laparoskopowa warikocelektomia, metoda embolizacji lub procedura mikrochirurgiczna z wykorzystaniem lup chirurgicznych.

W trakcie zabiegu usuwania żylaków powrózka nasiennego stosujemy tytanowe klipsy, które przyspieszają powrót pacjenta do normalnego funkcjonowania, skracając znacznie czas trwania zabiegu. 


Zalety zabiegu - żylaki powrózka nasiennego

Główną zaletą zabiegu usuwania żylaków powrózka nasiennego jest zwiększenie komfortu w życiu intymnym pacjenta, poprzez pozbycie się dokuczliwych nieprzyjemności.  Możliwe jest to dzięki leczeniu choroby na najwyższym europejskim poziomie poprzez wykorzystanie mikroskopu operacyjnego. 

Należy podkreślić przewagę warikocelektomii z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego nad innymi procedurami, takimi jak laparoskopowa warikocelektomia czy embolizacja, które związane są z wyższym ryzykiem nawrotów.

Kolejną zaletą mikroskopowej warikocelektomii jest możliwość przeprowadzenia zabiegu w trybie jednego dnia, z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego.

W naszym Gabinecie Zabiegowym PLUS korzystamy z zaawansowanego mikroskopu operacyjnego, który gwarantuje możliwość leczenia według aktualnych zalecanych standardów medycznych.

Podczas zabiegu usuwania żylaków powrózka nasiennego w naszym gabinecie  korzystamy z tytanowych klipsów, przyspieszających powrót pacjenta do normalności i znaczne skrócenie czasu trwania zabiegu.

Kiedy zdecydować się na zabieg żylaków powrózka nasiennego?

Zabieg usuwania żylaków powrózka nasiennego jest adresowany do mężczyzn, którzy pragną pozbyć się dokuczliwego bólu, uczucia pociągania w okolicy pachwinowej lub moszny.

Kolejną grupą pacjentów, którzy mogą skorzystać z zabiegu, są osoby dążące do zahamowania procesu zanikania jądra i uniknięcia ewentualnego obniżenia produkcji testosteronu w przyszłości.

Warto rozważyć mikroskopową warikocelektomię u pacjentów z zaburzeniami płodności oraz nieprawidłowymi wynikami w badaniach nasienia, mając na uwadze, że proces przywracania parametrów nasienia do normy jest stopniowy.

Usuwanie żylaków powrózka nasiennego wskazane jest także w przypadku, gdy żylaki są widoczne gołym okiem, co stanowi dla pacjenta problem estetyczny i powoduje niekomfortowe dolegliwości.

Wykonanie zabiegu żylaków powrózka nasiennego następuje po konsultacji urologicznej, w trakcie której przeprowadza się badanie fizyczne pacjenta oraz badanie metodą Dopplera. Badanie ultrasonograficzne (USG) dostarcza informacji na temat stopnia niewydolności żylnej i rozszerzenia naczyń w splotach wiciowatych.

Na zabieg usuwania żylaków powrózka nasiennego w Gabinecie Zabiegowym PLUS chętnie decydują się mężczyźni z Wrocławia, Jeleniej Góry i całego dolnośląskiego , ponieważ zależy im  bezpiecznym i holistycznym podejściu do leczenia, popartym wieloletnim doświadczeniem oraz doskonałą opinią lekarza urologa Grzegorza Dula .  Lokalizacja naszej placówki stanowi dodatkowe ułatwienie, gdyż dojazd z Wrocławia do Gabinetu Zabiegowego PLUS w Jeleniej Górze zajmuje mniej niż dwie godziny jazdy samochodem.

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Na co zwrócić szczeglną uwagę

Cena 6000 zł

Wizyta kwalifikacyjna

  • Dokładne badanie przez lekarza specjalistę urologa i przegląd dotychczasowej historii choroby. 
  • Kontrola parametrów nasienia po kilkudniowej abstynencji seksualnej przed oddaniem próbki.
  • Przeprowadzenie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej oraz ultrasonografii Dopplera w celu oceny naczyń splotu wiciowatego i moszny.
  • Analiza wyników badań morfologii, czasów krzepnięcia oraz innych badań laboratoryjnych.
  • Zapewnienie higieny miejsc intymnych, umożliwiając komfortowe przeprowadzenie procedury zarówno dla lekarza, jak i pacjenta.

Postępowanie po zabiegu

  • Dbanie o czystość rany oraz usunięcie szwów chirurgicznych po dziesięciu dniach.
  • Powstrzymanie się od masturbacji i stosunków seksualnych przez 10 dni po zabiegu.
  • Utrzymywanie spokojnego trybu życia, zwłaszcza w pierwszym dniu po operacji.
  • W przypadku wystąpienia gorączki, obrzęku, krwiaka, krwawienia lub ropnego wycieku, konieczne jest natychmiastowe skonsultowanie się z urologiem lub udanie się na SOR w szpitalu.


Względne przeciwwskazania

  • Obecność żylaków powrózka nasiennego, które nie dają o sobie znać poprzez objawy kliniczne ani nie wpływają na jakość nasienia.
  • Zaburzenia związane z procesem krzepnięcia krwi.
  • Konieczność stosowania leków wpływających na  krzepliwość krwi, co wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta wcześniej.
  • Zakażenia, ropnie lub stany zapalne skóry narządów płciowo-moczowych.
  • Ciężkie choroby ogólnoustrojowe, które znacząco wpływają na wydolność organizmu pacjenta.


Powikłania

  • Krwiak okolicy prącia i moszny.
  • Krwawienie z rany po operacji.
  • Infekcja w miejscu operacji.
  • Przejściowy ból jądra, który przeważnie mija w ciągu kilku dni po zabiegu.
  • Powstanie wodniaka jądra lub ponowne wystąpienie żylaków w niewielkim odsetku, wynoszącym około 1%.


lekarz
wykonujący
zabieg

 lek. Grzegorz Dul

Specjalista Urolog FEBU
więcej

Piłsudskiego 35
58-500 Jelenia Góra
II piętro gab 3.103

  • poniedziałek 08:00–18:00
  • wtorek 08:00–18:00
  • środa 08:00–18:00
  • czwartek 08:00–18:00
  • piątek 08:00–18:00
  • sobota 10:00-14:00
  • niedziela zamknięte
Gabinet 3D